Пілатес з малим обладнанням

Заняття з міні-болом

Пілатес підходить абсолютно для всіх через те, що має величезну кількість модифікацій і ще більшу кількість вправ. Це дає можливість підібрати тренувальний комплекс суто «під клієнта», виходячи з його проблем і потреб.

Ще одна привабливість пілатесу в тому, що з ним ти можеш розвиватися майже безкінечно, крок за кроком освоюючи нюансі техніки. Наприклад, якщо ви освоїли вправи на маті, ви можете переходити до пілатесу з малим обладнанням.

Інструктори рекомендують пілатес з малим обладнанням, якщо необхідно:

 

  • урізноманітнити заняття;
  • ускладнити або полегшити виконання конкретної вправи;
  • підключити до роботи певну групу м’язів.

Все про мале обладнання для пілатесу.

До обладнання для пілатесу відносять: ізотонічне кільце, фітбол, рол, міні-мяч, гумову стрічку, джимстік, флекси-бар. Кожне з цих пристосувань використовується для тренування тієї чи іншої групи м’язів.kiltse

Ізотонічне кільце. Серед тренерів з пілатесу його називають магічним кільцем. Це єдине обладнання, яке винайшов сам засновник течії – Джозеф Пілатес. Причому прототипом сучасного тренажера було звичайне металеве кільце з пивної бочки. Кільце використовується для пропрацювання м’язів верхньої частини тіла (плечей, шиї), проблемних зон, як зовнішня і внутрішня сторони стегон, а також ізоляції певних груп м’язів.

Рол (Foam Roller) рекомендований для людей з проблемною спиною. Він допомагає розвинути додаткову гнучкість хребта. Сам рол має вигляд циліндра, виготовленого з спеціальної піни (довжина – 90 см, діаметр – 10-15 см). З його допомогою виконуються вправи для розвитку почуття балансу та рівноваги, розтяжку, крім того, рол ефективно знімає напругу з спини, шиї, ніг.

Фітбол (Fitball) – найбільш популярний тренажер в пілатесі. Основна перевага такого м’яча – це нестабільна поверхня, тому він, як і рол, тренує відчуття балансу, допомагає розвантажити спину та виконувати вправи на розтяжку. Плюс, з фітболом можливе виконання силових вправ. Причому вони можуть виконуватись в різноманітних варіаціях: сидячи, лежачи, тримаючи м’яч руками чи ногами.

Особливо ефективні вправи на фітболі для розслаблення затиснутих м’язів поперекового відділу хребта та зняття навантаження з гомілок (такі заняття рекомендовані для людей з варикозом).

Міні-м’яч (Miniball) – «менший брат» фітбола. Він, як і фітбол, допомагає в утриманні рівноваги, але не всього тіла, а окремих його частин. У поєднанні з класичними техніками пілатесу міні-м’яч ефективно тренує м’язи внутрішньої сторони стегон та пресу. Тренажер допомагає пропрацювати найдрібніші та найглибші м’язи корсету та включити їх у роботу.

Гумова стрічка – буває різної довжини та жорсткості (ступеню опору). Як правило, використовується для попрацювання силових технік з пілатесу, ускладнення окремих вправ та збільшення навантаження. Стрічка особливо ефективна при відновленні м’язової сили. В реформері стрічку замінюють пружини.

Джимстік (gymstick, gym stick) – фітнес-тренажер, який найчастіше використовується для силових тренувань. На ньому можна пропрацювати не лише основні групи м’язів, а й дрібні м’язи-стабілізатори, необхідні для підтримки балансу і координації.Заняття з аркою

Ззовні тренажер нагадує гімнастичну палку (довжина130 см), до якої прикріплено два гумових амортизатора з петлями для одягання на ноги або на руки.

Особливістю роботи з Джімстік є можливість рівномірного розподілу навантаження на праву і ліву половину тіла, що робить заняття збалансованими і дозволяє досягти більш швидкого результату. Відмічено позитивний вплив занять рухливість суглобів, координацію рухів, баланс, гнучкість.

Флексі-бар (flexi-bar) ще один інноваційний тренажер, який має вигляд гнучкої жердини з скловолокна (довжина 1,5 метра, вага – 600 грамів), і двома обтяжувачами, закріпленими на краях.

«Фішкою» цього тренажера є те, що він викликає особливу вібрацію, яка знаходить відгук глибоко в тканинах – рефлексивне скорочення центральних м’язів. Дані скорочення не можна викликати свідомо.

Доведено, що регулярні силові тренування з FLEXI-BAR® укріплюють хребет, прискорюють загальний метаболізм, завдяки чому витрата калорій збільшується навіть в стані відпочинку.

Арка. Основний тренажер для корекції постави. Крім того, арка незамінна для вправ на розтяжку і мобілізацію хребта в різних площинах в незалежності від типів фігури клієнта.

Якщо ви хочете позайматись пілатесом з малим обладнанням, приходьте в студію «Пілатес Львів». Ми регулярно набираємо бажаючих на групові заняття з пілатесу.